PRACE INTERWENCYJNE
Co to są prace interwencyjne i jaki jest ich główny cel?
Prace interwencyjne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę z dofinansowaniem pracodawcy przez urząd pracy części wynagrodzenia za zatrudnienie osoby bezrobotnej.
Kto może zostać skierowany do organizatora prac interwencyjnych?
Skierowanie do podjęcia zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych może otrzymać każda osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.
Kto może ubiegać się o wsparcie na zorganizowanie prac interwencyjnych? O organizację prac interwencyjnych może ubiegać się każdy pracodawca.
Co zyskują pracodawcy organizujący prace interwencyjne? Pracodawca, który zatrudnił w ramach prac interwencyjnych skierowanych przez urząd pracy bezrobotnych otrzymuje zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne.
Refundacja może być wypłacana przez okres do 6 miesięcy za zatrudnienie skierowanych bezrobotnych przy czym Pracodawca po zakończeniu okresu refundacji jest zobowiązany
do utrzymania w zatrudnieniu skierowanego bezrobotnego przez okres 3 miesięcy.
W jakiej wysokości można otrzymać wsparcie?
Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu w roku 2024 udziela refundacji części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenia społeczne
do wysokości 1750,00 zł.
Refundacja jest dokonywana na podstawie umowy zawieranej ze starostą (działającym w jego imieniu dyrektorem powiatowego urzędu pracy).
Refundacja stanowi pomoc de minimis i jest udzielana zgodnie z warunkami dopuszczalności tej pomocy.
W jaki sposób starać się o pomoc na zorganizowanie prac interwencyjnych?
Szczegółowe zasady i wnioski do pobrania dostępne tutaj