WARSZTATY W CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA – POLE SUKCESU
Czy możliwa jest budowa Fabryki Czekolady na Polu Południowym? – to pytanie zadali sobie wspólnie, podczas warsztatów organizowanych w Centrum Obsługi Inwestora, jego pracownicy i zaproszeni uczniowie szkół gminnych, a dokładnie klas siódmych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.
Dyskusja była częścią trwającego do grudnia br. projektu pod nazwą „Pole Sukcesu”. Inicjatorem pomysłu jest Gmina Kędzierzyn-Koźle, organizatorem Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, uczestnikami wyróżniający się uczniowie a celem – praktyczna nauka przedsiębiorczości.
Zaproszenie do projektu przyjęło 10 szkół, wystawiając do rywalizacji 3-osobowe zespoły.
Zadaniem każdego zespołu jest opracowanie strategii promocji pod kątem sprzedaży wybranej działki tzw. „Pola Południowego”.
Dzień warsztatowy podzielony został na 3 części.
W pierwszej uczniowie udali się na omawiane tereny inwestycyjne, gdzie z mapami poszukiwali atrakcyjnych dla ich pomysłu działek. Po identyfikacji terenu, uczniowie wrócili do Centrum Obsługi Inwestora, gdzie czekały na nich przygotowane stanowiska pracy i szablony dokumentacji do wypełnienia. Pracę poprzedziła merytoryczna część wprowadzająca, po której grupy indywidulanie poszerzały wiedzę na spotkaniach w wybranych biurach COI.
Dziś wszyscy byliśmy do dyspozycji naszych Gości – informuje Alicja Górska, prezes KKPP – odpowiadając na pytania i starając się wesprzeć etap koncepcyjny projektu.
– Niezależnie od codziennych zadań, które wykonujemy, zawsze cieszymy się mogąc wspierać procesy edukacyjne naszych uczniów i dzielić się doświadczeniem. Co więcej, doceniamy zaangażowanie młodzieży i ich nauczycieli, nielimitowaną wyobraźnię uczestników, ciekawe spostrzeżenia i pomysłowość – dodaje. Dla nas to dodatkowa promocja Centrum Obsługi Inwestora jako miejsca i podmiotu otwartego na zróżnicowane projekty – podkreśla.
Jak dzień oceniają najbardziej zainteresowani?
– Wizyta na Polu Południowym była dla nas ciekawa, to duży obszar, na którym wiele można zrealizować – podsumowała Julia Janiszewska z PSP 11.
– Pierwszy raz widzieliśmy ten teren, moim zdaniem, ma bardzo duży potencjał, który na pewno przyciągnie inwestorów – ocenił Konrad Wandrasz z PSP 19.
Dla uczniów czas spędzony na Polu Południowym oraz w COI był praktycznym podejściem do istotnych aspektów przedsiębiorczości. W pigułce mogli zmierzyć się z przygotowaniem do transakcji sprzedaży, a docelowa prezentacja podczas grudniowego finału konkursu będzie testem nie tylko wartości przygotowanego materiału, ale również umiejętności argumentacji i wystąpienia.